دیتاکس واتر یا آب طعم دار چیست؟ واقعا برای بدن مفید است؟ 

از آنجایی که مصرف آب فواید زیادی برای بدن دارد نوشیدن دیتاکس واتر هم همان فواید را دارد و مهمترین موضوع در خصوص دیتاکس واتر این است که به دلیل خوشمزه بودن میل ما برای نوشیدن آن بیشتر میشود و به همین دلیل مقدار بیشتری آب به بدنمان میرسانیم و چون قسمت عمده ی این نوشیدنی همان آب است از خواص آب بهره بیشتری میبریم.

 با طعم نوش همراه باشید تا در خصوص فواید دتاکس واتر و تاثیرش بر سلامتی بیشتر صحبت میکنیم، همینطور در خصوص تهیه دتاکس واتر های متفاوت با طعم های مختلف و خواص آنها توضیح میدهیم.

نوشیدن دتاکس واتر یا آب طعم دار به بدن آبرسانی میکند و به سلامت بدن کمک میکند

آب باعث سم‌زدایی می‌شود، به هضم غذا کمک می‌کند، گردش خون را بهبود می‌بخشد، یبوست را کاهش می‌دهد، التهاب را کاهش می‌دهد، گرسنگی را بین وعده‌های غذایی کاهش می‌دهد، میل به شکر را کاهش می‌دهد، انرژی را

افزایش می‌دهد و باعث درخشش پوست میشود.

دیتاکس واتر

بعضی از افراد طعم آب را خیلی دوست ندارند یا اینکه آب برایشان آنقدر جذاب نیست که با وجود مفید بودن برای سلامتی بیشتر بنوشند، ‌دیتاکس واتر برای این افراد جایگزین مناسبی است. همینطور جایگزین خوبی به جای آب میوه های اسانس دار و نوشابه های قندی است. کافی است خود را به نوشیدن دیتاکس واتر به جای نوشیدنی های قند دار یا آب میوه های اسانس دار عادت دهید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

طرز تهیه دمنوش های لاغری در خانه

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دیتاکس واتر نوعی آب طعم دار است و چون طعم میوه ها و سبزیجات در آن قرار میگیرد بسیار رقیق تر از آب میوه است و قسمت عمده ی آن آب است که طعم میوه ها را در خود دارد. این نوشیدنی بسیار رقیق است.

تهیه دیتاکس واتر

آیا واقعا دیتاکس واتر مفید است؟

بله دیتاکس واتر مفید است چون آب مفید است و وقتی آب که برای بدن ضروری است همراه با میوه های تازه ترکیب میشود و عطر و طعم میوه ها را با خود همراه میکند خواص بیشتری به دست می آورد، درست است که در دیتاکس واتر بیشتر حجم آب است اما به دلیل خوشمزه شدن آن آب بیشتری نوشیده میشود و این یک اقدام خوب برای داشتن و سلامت بدن، پوست شفاف و سم زدایی از بدن است.

از آنجایی که نوشیدن آب مفید است، اگر میوه هایی که داخل دیتاکس واتر میریزیم خودشان دارای خواصی باشند آن خواص به آب اضافه میشود و نوشیدنی ای هم خوشمزه تر و هم مفید تر ایجاد میکند.

نوشیدن دیتاکس واتر یک عادت مثبت غذایی است برای داشتن تغذیه سالم و خوب است این روند را ادامه دهیم و نوشیدن آن را در سبک تغذیه خودمان قرار دهیم و چون دیتاکس واتر یک نوشیدنی خوشمزه است میتوانیم به راحتی آن را جایگزین نوشیدنی های غیر مفید کنیم.

 آب طعم دار

دیتاکس واتر برای ورزشکاران

وقتی باشگاه ورزشی میروید همراه خود آب میبرید، میتوانید به جای آب ساده دیتاکس واتر درست کنید و همراه خود ببرید.

دیتاکس واتر یک انتخاب خوب برای ورزشکاران است که این ترکیب را در بطری خود همراه داشته باشند و به جای آب معمولی از دیتاکس واتر استفاده کنند

دیتاکس واتر جایگزین نوشیدنی های غیر سالم

دیتاکس واتر به دلیل اینکه یک نوشیدنی سالم است میتواند جایگزین نوشیدنی های غیر سالمی مثل نوشابه های قندی شود. آب طعم دار انتخابی عالی به جای نوشابه های قندی و همینطور آب میوه های شیرین است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اثر نوشیدن چای بعد از غذا چیست؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دیتاکس واتر همراه با غذا

 بسیاری از ما عادت داریم که یک پارچ آب یا نوشابه در میز غذایمان قرار دهیم که در انتهای غذا نوشیدنی خود را بنویشیم دیتاکس واتر جایگزین خوبی برای نوشابه های قند دار است  تکه های میوه زیبایی بی نظیری به نوشیدنی میدهند و برای قرار دادن روی میز غذا انتخاب جذابی هستند.

 

در ادامه مقاله تهیه دیتاکس واتر های مختلف و آموزش میدیم و کافیه که از میوه ها و سبزی های تازه استفاده کنید، و دیتاکس واتر مورد نظرتون و درست کنید. دقت بفرمایید که در تهیه دیتاکس واتر ما به یک نوشیدنی بسیار رقیق میرسیم که همان آب است با کمی طعم میوه ها و سبزی های داخلش.

خواص آب طعم دار

دیتاکس واتر سم زدایی میکند؟

دیتاکس یعنی سم زدا،‌ دیتاکس واتر هم یعنی آب سم زدا،

خواص بسیاری برای دیتاکس واتر معرفی شده است که معروف ترین این خواص سم زدایی است. در این مقاله درباره ی خواص دیتاکس واتر و صحت آن بحث میکنیم و چند دیتاکس واتر مفید و خوشمزه را معرفی میکنیم

دیتاکس واتر واقعا به سم زدایی بدن کمک میکند؟

در مرحله ی اول درباره اصطلاح سم زدایی صحبت میکنیم و اینکه این اصطلاح که امروزه بسیار باب شده پایه علمی دارد یا خیر.

واقعیت این است که سموم بدن هر روزه توسط ارگانهایی مثل کبد و کلیه از بدن دفع میشوند. اگر منظور از سم زدایی کمک به این ارگانهای بدن باشد هر ماده غذایی سالم و نوشیدنی مفیدی میتواند به سم زدایی کمک کند زیرا به عملکرد بهتر این ارگانهای حیاتی کمک میکند و طبیعتا ما با تغذیه سالم میتوانیم به بدن خود کمک کنیم که سالم تر باشد و وظایفش را بهتر انجام دهد.

نوشیدن آب به جای نوشیدنی‌های کالری‌دار، برای تامین سوخت بدن با کالری کمتر مفید است. سم زدایی با آب یک راه عالی برای کاهش چربی ذخیره شده در کبد در افراد چاق است. پس نوشیدن دیتاکس واتر همراه با رژيم های لاغری میتواند به چربی سوزی کمک کند.


هم خوشمزه است و هم راحت درست میشود و هم مفید است

برای تهیه دیتاکس واتر باید از تکه های میوه و سبزیجات تازه استفاده کرد و شیرین کننده ای به آن اضافه نکرد دیتاکس واتر یک نوشیدنی است که آب از میوه ها و سبزیجاتی که در خود دارد طعم دار شده، در تهیه ی آب طعم دار یا دیتاکس واتر نعنا تازه و تکه های لیموی تازه بسیار پردکاربرد است و لیمو و نعنا در بسیاری از دیتاکس واتر ها استفاده میشوند البته نه همه ی آنها. 

اگر عجله دارید میتوانید میوه ها را به تکه های کوچکتر خورد کنید و در آب بریزید. دیتاکس واتر همراه با میوه های تکه شده داخلش سرو میشود. 


آب طعم دار لاغری

دیتاکس واتر چربی سوز و کاهش وزن: نعنا، لیمو،خیار، زنجبیل تازه

در صورتی که بخواهید کاهش وزن داشته باشید باید از یک رژیم غذایی کاهش وزن پیروی کنید و نوشیدن دیتاکس واتر چربی سوز در کنار رژیم غذایی لاغری موثر است نوشیدن مداوم 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اثر چای سبز ژاپنی(ماچا) بر کاهش وزن چگونه است؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دیتاکس واتر با ترکیب لیمو مناسب برای گرما زدگی و هوای گرم

دیتاکس واتر برای پوست

پوست برای حفظ قوام خود نیاز به آب دارد و نوشیدن آب بیشتر به پوست ما کمک میکند شاداب تر باشد. با نوشیدن دیتاکس واتر علاوه بر اینکه آب مورد نیاز پوست را تامین میکنیم با میوه ها این آب رسانی را بیشتر میکنیم

دیتاکس واتر برای کبد چرب

کبد برای دفع مواد سمی از بدن نیاز به آب دارد و به افرادی که کبد چرب دارند توصیه میشود آب بنوشند و نوشیدنی های سالم بنوشند

کبد بدن را سم زدایی میکند محل بسیاری از فرآیندهای متابولیک کلیدی است،‌ برای اینکه کبد بتوانید به خوبی وظایف خود را انجام دهد خوب است از دیتاکس واتر استفاده کنید میتوانید در دیتاکس واتر خود خاکشیر اضافه کنید، خاکشیر خواص سم زدایی و پاکسازی دارد و اثر دیتاکس واتر را افزایش میدهد.

نعنا، لیمو

گلاب ، تکه های هندوانه و آب

شاه توت،‌لیمو و نعناع

لیمو ترش و توت فرنگی

پرتقال زنجبیل و شاه توت

خیار و نعناع

گیلاس و لیمو

نکته ی مهم در تهیه دیتاکس واتر این است که این نوشیدنی باید رقیق باشد و طعم و عطر ملایم داشته باشد طعم دیتاکس واتر مزه آب است که اندکی طعم میوه های داخلش در آن ترکیب شده