نمایش 1 تا 15 از 15 (1 صفحه)

نبات میوه‌ای و گیاهی

نبات یک خوراکی شرقی است و اغلب در چای حل میشود. در غرب نبات را به نام آبنبات سنگی میشناسند. آنها نبات را نوعی آبنبات ایرانی میدانند که با چای مصرف میشود. در قدیم نبات یا به صورت ساده و یا زعفرانی عرضه میشد. ما طعم‌های جدیدی به نبات‌ها اضافه کرده‌ایم و طعم میوه‌ها را با آنها همراه کرده‌ایم. میوه‌هایی مانند: سیب، انجیر، توت‌فرنگی، عناب و گیاهانی مثل: دارچین، هل، غنچه، زنجبیل، گل‌گاوزبان و به‌لیمو. 

نبات میوه‌ای به عنوان طعم دهنده چای استفاده میشود. این نباتهای مغزدار به عنوان شیرین‌کننده چای نیز کاربرد دارد. علاوه بر این میتوان نباتهای میوه‌ای را به صورت کاملا مجزا فقط با آب جوش ترکیب و نوش جان کرد. 

نبات در طب سنتی ایرانی بسیار مورد استفاده بوده است. اکنون هم در خانه‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. نبات خاصیت گرمی دارد و  برای برای رفع سردی مزاج بسیار موثر است. 

 نبات‌های جدید میوه‌ای مدل لوکس و جذابی از همان آبنبات‌های سنتی هستند. شما میتوانید برحسب سلیقه‌ی خود طعم نبات مورد نظر را انتخاب و خرید کنید.

چرا نبات را جایگزین شکر کنیم؟

خیلی از ما عادت داریم چای خود را با یک شیرینی یا با شکر بنوشیم. به خصوص صبح ها خیلی از افراد علاقه دارند چای خود را شیرین کنند. بهتر است به جای شیرین کردن چای با شکر، آن را با نبات شیرین کنید و از خواص نبات هم بهره ببرید. 

مزایای نبات برای سلامتی:

-نبات مفید برای هضم غذا

-نبات به بهبود سرماخوردگی و سرفه کمک می کند.

-نبات حافظه را بهبود می بخشد و برای عملکرد مغز مفید است.

-نبات بی خوابی را تسکین می دهد.

-نبات به کاهش استرس کمک می کند.

-نبات منبع سریع انرژی

-نبات برای رفع رنگ پریدگی و بیحالی