تولید کننده: tamnoosh
کد کالا: ٰ080115
موجودی: ناموجود
گزینه ها

چای ماچا: نوشیدنی سنتی مردم ژاپن است که به علت کشت این گیاه در سایه دارای کلروفیل بسیار بالایی میباشد. این امر باعث ایجاد خواص زیادی در این نوشیدنی میشود طعم چای ماچا شبیه به طعم چای سبز همراه با یک شرینی پنهان در مزه ی آن است.


خواص ماچا: این چای سبز ژاپنی دارای مقادیر بسیار بالای آنتی اکسیدان می باشد. به صورتی که یک لیوان چای ماچا معادل ۱۰ برابر یک لیوان چای سبز معمولی آنتی اکسیدان دارد. علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان بالا این چای خواص چربی سوزی دارد. 

چای ماچا یک نوشیدنی بسیار سالم و مفید است و در رژیم های غذایی سالم جای دارد.

:طرز درست کردن ماچا

1. برای درست کردن یک لیوان چای ماچا مقدار یک گرم از پودر ماچا نیاز دارید. به وسیله ی قاشق چاشاکو میتوانید مقدار یک گرم مورد نظر را بردارید. در صورتی که قاشق چاشاکو در دسترس نیست به وسیله یک قاشق چایخوری به طور تقریبی یک گرم بردارید.
2. مقداری آب داغ (10تا 20میلی لیتر) را با دمای تقریبی 80 درجه سانتی گراد در کاسه بریزید. (به طور سنتی از کاسه بامبو استفاده میشود)
3. با ویسک کاملا هم بزنید. (ویسک همزنی از جنس بامبو است که مخصوص هم زدن چای ماچا می باشد علاوه بر ویسک از کف ساز استیل هم میتوانید استفاده کنید) در صورتی که ویسک یا کف ساز در دسترس نیست میتوانید از چنگال برای هم زدن استفاده کنید.
4. مقدار بیشتری آب داغ اضافه کنید.
5. همزن را به شکل W در ظرف حرکت دهید.
6. نوشیدنی آماده است.
ترکیبات : پودر چای ماچا
نوع بسته بندی: قوطی
میزان مصرف: ۱ گرم برای هر فنجان

ارزش غذایی در هر 100 میلی لیتر
کالری 1Kcal
چربی 0 گرم
اسید های چرب اشباع 0 گرم
کربوهیدرات 0.2 گرم
قند کمتر از 0.1 گرم
پروتئین 0 گرم
نمک 0 گرم
نظر بدهید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

برچسب ها: چای ماچا, دمنوش تناسب اندام و لاغری, چای سبز

محصولات مرتبط

خوشمزه‌های طعم‌نوش