در هنگام انتخاب و خرید دمنوش چطور میتوانیم از طبیعی و سالم بودن و کیفیت آن اطمینان حاصل کنیم؟

 اگر شما دمنوش ها را برای بهره بردن از خواص دارویی آنها انتخاب میکنید از دمنوش های طبیعی بدون اسانس استفاده کنید و از خیس خوردن کامل گیاه با آب داغ مطمئن شوید. حدود 5 تا 10 دقیقه لازم است تا تمام خواص و عصاره ی گیاه خارج و وارد آب داغ شود. در موقع انتخاب دمنوش مهم است که شما دمنوشی را از تولید کننده ی مطمئن با کیفیت بالا خریداری کنید.


چطور میتوانیم متوجه تاثیرات مثبت نوشیدن دمنوش ها روی سلامتیمان شویم؟

 هر زمان که چیزی میخورید دارید مواد مورد نیاز سلولها و هورمونهای بدنتان را تامین میکنید. اگر هر روز دمنوش بنوشید تغییرات قابل توجهی را در خلق و خو، پوست، آرامش، حس شادی و انرژی خود مشاهده میکنید. بعید است که این تغییرات را با نوشیدن دفعات کم در طول هفته حس کنید تغییرات در بهبود وضعیت سلامت با نوشیدن مداوم دمنوش ها اتفاق می افتد.


چه دمنوشی بخریم؟

استفاده از دمنوش های بسته بندی باعث میشود نسبت به خالص بودن و کیفیت و اصل بودن گیاه مورد نظر اطمینان کامل داشته باشید در خصوص گیاهانی که به صورت فله خریداری میشوند یکدست نبودن گیاه و گاهی اصل نبودن آن باعث کاهش کیفیت میشود همینطور مشخص نبودن تاریخ انقضا ی چای ها و دمنوش های فله باعث میشود مصرف کننده نتواند تازه یا کهنه بودن آن را کنترل کند استفاده از گیاهان کهنه که خواص خود ر از دست داده اند مصرف کننده را از بهره بردن از فواید گیاه محروم میسازد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــ

  خرید دمنوش و چای    

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


دمنوش های بسته بندی مراحل بسیاری ازجمله تایید کیفیت گیاه و استانداردهای لازم را گذرانده اند که در خصوص دمنوش های فله این اتفاق نمی افتد، از طرفی قرار گرفتن گیاهان در محیط های مختلف مثلا در مجاورت هوای آزاد، نور آفتاب، رطوبت، آلودگی هوا، گرد و خاک و غیره باعث از بین رفتن خواص مفید  و انتقال آلودگی به گیاه میشود.

نکته ای در خصوص نگهداری:

چای و دمنوش ها را در یک ظرف دربسته و دور از نور خورشید قرار دهید تا طعم و عطر شان حفظ شود نگه داری مناسب باعث حفظ خواص گیاهان میشود

اکنون چند دمنوش رایج و مفید را معرفی میکنیم، به استقبال طعم های جدید بروید و از دمنوش های جدید استقبال کنید.


نعنا فلفلی:

نوشیدن نعنا فلفلی باعث تسکین نفخ، رفع اسپاسم عضلات و همچنین برطرف شدن حالت تهوع (بدون استفراغ) و گرم کردن بدن و ایجاد عرق میشود، با این حال اگر سوزش سر دل دارید و یا سوء هاضمه دارید  از نوشیدن نعنا فلفلی اجتناب کنید.

دمنوش زنجبیل:

زنجبیل کمک بزرگی به مشکلات گوارشی میکند و برای جلوگیری از تهوع ، استفراغ و یا ناراحتی های معده مفید است. زنجبیل ریشه ی گیاه است و هنگام سرماخوردگی به دمنوش زنجبیل عسل و لیمو هم اضافه کنید این ترکیب برای بهبود سرماخوردگی بسیار اثر بخش است.

دمنوش بابونه:

دمنوش آرامبخش که میتواند برای بی خوابی موثر باشد. همچنین میتواند بعد از وعده غذایی برای هضم مفید باشد. بابونه در زمان سرفه ، برونشیت و سرماخوردگی موثر است. برای بهره ی حداکثری از خواص بابونه اجازه دهید خوب دم بکشد.

چای رویبوس:

منبع غنی ای از ویتامین ث ، رویبوس تمام مواد معدنی لازم برای سلامتی را دارد، رنگ قهوه ای ملایم دارد و در آفریقای جنوبی کشت میشود ، به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان برای جلوگیری از پیری پوست بسیار موثر است، همچنین برای مشکلات پوستی مانند اگزما خیلی مفید است.

بادرنجبویه:

بسیار مناسب افت روحیه است، به بهبود تمرکز کمک میکند، اگر کابوسهای شبانه میبینید این دمنوش را قبل از خواب بنوشید، این دمنوش میتواند به صورت سرد هم مورد استفاده قرار گیرد.

تحقیق و ترجمه : طعم نوش

  • نظرات: 0
نظرات: 0

هنوز نظری ثبت نشده

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش هایی که با ستاره علامت گذاری شده اند مورد نیاز هستند. *