تولید کننده: tamnoosh
کد کالا: 080111
موجودی: در انبار
98,000تومان
گزینه ها

  • طرز تهیه دمنوش آرامبخش گل گاوزبان :

  • استفاده از گیاه گل گاوزبان به عنوان یک تسکین دهنده و آرام بخش از زمان های قدیم مورد استفاده بوده است. برای تهیه ی این دمنوش از چهار گیاه گل گاوزبان ،به لیمو، سنب الطیب و لیمو استفاده میشود 
  • گیاه اصلی در این دمنوش گل گاوزبان است پس گل گاوزبان را به مقدار بیشتری انتخاب کنید
  •   یک چهارم گل گاوزبان دمنوش به لیمو به ترکیب اضافه کنید
  • به اندازه ی به لیمو سنبل الطیب اضافه کنید در هنگام اضافه کردن سنب الطیب رشته ها را از هم باز کنید و تکه تکه کنید تا در زمان دم کشیدن بهتر عصاره ی گیاه خارج شود.
  • اگر لیمو عمانی دارید میتوانید تکه های لیمو عمانی را در ترکیب قرار دهید اگر لیموی تازه دارید میتوانید از لیموی تازه به جای لیمو عمانی استفاده کنید ،وجود لیمو باعث میشود هم رنگ و هم طعم این دمنوش آرامبخش متفاوت شود پس در اضافه کردن لیمو محتاط باشید و مقدار کمی اضافه کنید 

خواص گل گاوزبان: 

مصرف گل گاوزبان به عنوان دمنوش از زمان های قدیم مرسوم بوده است و همیشه نوشیدنی معروف بعد از چای و قهوه بوده که در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار میگرفته، حتی وقتی سایر دمنوش ها خیلی شناخته شده نبودند گل گاوزبان جایگاه خود را داشته و مورد استقبال قرار میگرفته است.

معروف ترین خواصی که دمنوش گل گاوزبان به آن خواص معروف است خاصیت آرامبخشی گل گاوزبان و تسکین دهنده اعصاب بودن آن است اما گل گاوزبان خواص دیگری هم دارد که کمتر مورد توجه بوده است، از جمله: بهبود بخشیدن به علائم سرماخوردگی، خاصیت ضد التهابی، تسکین دهنده درد مفاصل.

 خواص سنبل الطیب:

سنبل الطیب یکی از معروف ترین گیاهان برای تسکین درد و تقویت اعصاب در این دمنوش ترکیبی قرار گرفته است. سنبل الطیب یک گیاه بسیار موثر بر کاهش استرس و اضطراب است که از زمان های قدیم در طب سنتی برای کاهش افسردگی و برطرف کردن مشکلات خواب مورد استفاده قرار میگرفته است. امروزه  نیز از سنبل الطیب جهت تسکین درد و رفع استرس و رفع بی خوابی استفاده میشود.  

 خواص به لیمو:

گیاه بعدی که در این ترکیب دمنوشهای آرامبخش قرار گرفته است گیاه به لیمو است، به لیمو یکی دیگر از انواع دمنوش های تقویت اعصاب است که در این ترکیب با سایر گیاهان همراه شده. به لیمو جز خواص ضد اضطرابی و کاهش دهنده استرس خواص دیگری هم دارد از جمله: ضد التهاب و ضد اسپاسم میباشد.


خواص لیمو:

تکه های لیمو که در این دمنوش قرار گرفته به کاهش علائم سردرد و سرماخوردگی کمک میکند. وجود لیمو در این ترکیب
آرامبخش طعم متفاوتی از یک دمنوش ایجاد میکند که میتواند مورد پسند دوستداران دمنوشهای طبیعی قرار بگیرد.

دمنوش گیاهی آرامبخش با ترکیب گیاهان آرامبخش و تسکین دهنده اعصاب به رفع استرس های طول روز کمک میکند نوشیدن یک فنجان دمنوش ترکیبی در عصر و یا شب قبل از خواب علاوه بر خاصیت آرام بخشی به داشتن خواب آرام کمک میکند.


  • سایز شیشه بزرگ: ارتفاع 19 سانتی متر قطر7سانتی متر
  • سایز شیشه کوچک: ارتفاع 13 سانتی متر قطر7سانتی متر

طرز دم آوری دمنوش آرامبخش گل گاوزبان: 

برای هر نفر یک قاشق چای خوری دمنوش را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و درب قوری یا لیوان دمنوش را بگذارید سپس

۱۰ دقیقه زمان بدهید تا عصاره ی گیاهان خارج شود. این دمنوش گیاهی را میتوانید همراه با عسل و استویا نوش جان کنید.


نظر بدهید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

برچسب ها: دمنوش آرامش بخش

محصولات مرتبط

خوشمزه‌های طعم‌نوش