تولید کننده: tamnoosh
کد کالا: 080108
موجودی: در انبار
145,000تومان
گزینه ها

طرز تهیه دمنوش خوش عطر و طعم:

  • در صورتی که بخواهیم یک دمنوش معطر خوشمزه درست کنیم اول به سراغ گیاهان خوش عطر میرویم در ضمن ترکیب کردن گیاهان باید به این توجه کنیم که گیاهان باهم سازگاری داشته باشند بهترین انتخاب این است که به سراغ دستورهای معتبر از ترکیب های گیاهی برویم . در اینجا به یک ترکیب دلنشین معطر از دمنوش ها میپردازیم :
  •  گیاه اصلی که مورد نیاز است غنچه گل محمدی است که از عصاره ی برگهای تازه ی آن گلاب بدست میاید. اگر برگهای خشک شده ی گل محمدی را دارید میتوانید از گل برگ های خشک شده استفاده کنید. ممکن است پودر آن را داشته باشید که بهتر است از پودر درشت استفاده کنید چون پودر ریز موقع صاف کردن چای از صافی رد میشود و چای را کدر میکند. هرچه برگها درشت تر باشند بهتر است.
  • حالا نوبت دانه های هل است قبل از اضافه کردن دانه های هل اگر میخواهید همزمان چای را هم دم کنید دانه ی هل را با یک ضربه هاون بشکنید تا عطر آن بهتر خارج شود.
  • هنگام اضافه کردن چوب دارچین چوب ها را بشکنید به اندازه های کوچکتر تقسیم کنید هیچ وقت از پودر دارچین استفاده نکنید پودر دارچین باعث کدر شدن چای میشود.
  • بهار نارنج را با احتیاط اضافه کنید اضافه کردن مقدار زیاد بهار نارنج باعث تلخی در چای میشود پس فقط در حدی اضافه کنید که چند برگ بهارنارنج در هر فنجان چای قرار بگیرد.


خاصیت گل محمدی: گل محمدی به دلیل داشتن عطر دلپذیر در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار میگرفته. گل محمدی از زمان های قدیم به عنوان یک دمنوش سنتی مورد استفاده بوده است، خواص گل محمدی: کاهش استرس و افسردگی، تقویت قلب، افزایش متابولیسم 

خاصیت هل: هل علاوه بر دمنوش در غذاها به عنوان ادویه مورد استفاده قرار میگیرد. زادگاه هل آسیایی است و مانند زعفران و وانیل به دلیل عطر خوش اش در جهان بسیار پر طرفدار شده است. از جمله خواص هل، نشاط آور بودن، خاصیت ضد میکروبی و مقوی معده بودن است. 

خواص دارچین: دارچین طعم و عطر خوشی دارد ، طبع دارچین گرم است و در بسیاری از دمنوش های سنتی در ترکیبات قرار داشته.  بعضی از خواص دارچین : کاهنده علائم سرماخوردگی، مناسب برای ضعف پاها، کاهش دهنده درد مفاصل، نشاط آور

خواص بهارنارنج: بهارنارنج همان شکوفه های درخت نارنج است که از آن عرق بهارنارنج گرفته میشود و یا گل برگهای کوچک خشک میشود و به عنوان دمنوش مورد استفاده قرار میگیرد.  دمنوش بهارنارنج برای آرامش اعصاب و همین طور تپش نا منظم قلب مناسب است. 

ترکیبات دمنوش نشاط آور: غنچه گل محمدی+بهارنارنج+هل+دارچین 

 این دمنوش بسیار خوش عطر و خوش طعم است و به محض اینکه درب شیشه را باز کنید عطر خوش در فضا پراکنده میشود. این نوشیدنی علاوه بر طعم و عطر بی نظیر سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است.
 آماده کردن این چای معطر باعث میشود عطر خوش آن از فنجان چای به مشام برسد. عطر خوش، باعث ایجاد حس آرامش و نشاط  میشود. عطر های خوش تنش های عصبی را کاهش میدهد، این ترکیب بی نظیر باعث تقویت سیستم عصبی و دور کردن فشارهای عصبی میشود و احساس نشاط و سر زندگی به وجود می آورد. همچنین این چای نشاط آور باعث افزایش سلامت قلب و تقویت قوای قلب و عروق میگردد. 

  • سایز شیشه بزرگ: ارتفاع 19 سانتی متر قطر7سانتی متر
  • سایز شیشه کوچک: ارتفاع 13 سانتی متر قطر7سانتی متر

طرز دم آوری دمنوش معطر و نشاط آور: قبل از ریختن آب جوش بر روی گیاهان بهتر است دانه ی هل را بشکنید تا عطر آن بهتر خارج شود و سپس یک قاشق چای خوری دمنوش را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و ۵تا ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا عصاره گیاهان خارج شود. این دمنوش برای دم کشیدن نیاز به حرارت مجدد ندارد اما در صورتی که از این دمنوش همراه با چای سیاه جهت معطر کردن چای سیاه استفاده میکنید میتوانید اجازه دهید گیاهان معطر همراه با چای سیاه دم بکشند.

نظر بدهید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

محصولات مرتبط

خوشمزه‌های طعم‌نوش